Orosz Premier League 2020-2021 - focibajnokság naptára

Videó: Orosz Premier League 2020-2021 - focibajnokság naptára

Videó: Тактика Юргена Клоппа в ФК Ливерпуль (Премьер-лига 2020-2021)! 2024, Április
Anonim

Idén augusztus 8-án elkezdődött az orosz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (2020-2021) új szezonja, elkészítették a labdarúgó-bajnokság nemzeti naptárát, amely szerint megtudhatja a csapatok sorsolását és a mérkőzések menetrendjét.

Orosz labdarúgó -bajnokság: a bajnokságok szervezésének jellemzői

Az RPL (Orosz Premier League) 2001 -ben jött létre. Ez egy kétfordulós országos labdarúgó-bajnokság, amelyet az őszi-tavaszi rendszer szerint rendeznek. A bajnokságon 16 orosz futballklub vesz részt, amelyek a selejtező mérkőzések eredményeit követően a Premier League tagjai lettek. Az a csapat lesz a bajnok, amely a bajnokság két szakaszában a 30 forduló eredményeit követve a legtöbb pontot szerezi.

Image
Image

Azok a klubok, amelyek a torna során 15. és 16. helyet foglalnak el, az FNL -be (Football National League) kerülnek. Ehelyett a két legerősebb csapatot, akik az FNL bajnokság során a legmagasabb eredményeket mutatták, átigazolják a Premier League -be.

Azok a csapatok, amelyek a 13. és az 1. helyen végeztek a torna során, play-off meccseket játszanak az FNL csapataival a 3. és 4. helyért folytatott küzdelemben. A nyertesek a következő RPL -szezon játékának résztvevői lesznek.

1992 -ben először ezen az elven rendezték meg az orosz bajnokságot. A bajnokságot Higher League -nek hívták, és lehetővé tette a legjobb orosz futballklubok azonosítását. A helyzet 1998 -ban megváltozott, amikor a Major League -t Premier League -re nevezték el.

Az RPL megszervezése előtt a legfontosabb orosz labdarúgó -bajnokság irányítását a PFL - a Profi Labdarúgó Liga - végezte. Az idei volt az RPL szervezet dátuma, amely 2002 óta a jelenlegi szabályok szerint kezdett versenyeket rendezni.

Image
Image

2018 -ig a Premier League -t Premier League -nek hívták, ami az orosz labdarúgó -bajnokságot jelenti. Miután átnevezték RPL -re.

Mi adja a futballklubok részvételét az RPL -ben

Azok a csapatok, amelyek az orosz Premier League nemzeti bajnokságában az első három helyet foglalják el, részt vesznek az UEFA Bajnokok Ligája bajnokságban. Az első és második helyezést elért klubok azonnal bekerülnek az UEFA rangsorába, a harmadik helyezett csapatnak pedig selejtező mérkőzéseket kell játszania.

A 4. és 5. helyen végzett labdarúgó klubok kvalifikálják magukat az Európa Ligába. A 6. helyet szerző klubnak esélye van bejutni az Európa Ligába az RPL tornán, amelynek tornáját az UEFA után a második legnépszerűbbnek tartják Európában.

Image
Image

Ez akkor fordulhat elő, ha az ötödik helyen álló klubot az a csapat nyeri, amely megnyerte az Orosz Labdarúgó Kupát. Ebben az esetben automatikusan bejut az egyik európai kupába, és az a klub, amely az RPL 6. helyét szerezte meg, belépőt kap az Európa Liga mérkőzéseire.

A 6. helyezési rendszer a 2018–2019-es szezon óta van érvényben, mivel az orosz futball a 6. helyen áll az UEFA rangsorában a lejátszott mérkőzéseken. Az orosz labdarúgók utoljára 2009-2011-ben tudtak ilyen magas eredményeket elérni.

Az ilyen magas értékelések sok szempontból az orosz válogatott 2018 -as labdarúgó -világbajnokságon lejátszott mérkőzéseinek eredményei, amelyeknek Oroszország adott otthont.

Image
Image

A 2020-2021-es szezon kezdetének jellemzői

A koronavírus -járvány miatt az Országos Premier League labdarúgó -bajnokság szervezőinek augusztus elejéről el kellett halasztaniuk a labdarúgó -mérkőzések kezdetét. Valójában a 29. országos labdarúgó -bajnokság egy hónappal később kezdődött.

De a tervek szerint a hagyományos rendszer szerint kerül megrendezésre: a túrák első része ősszel, a második - tavasszal. A szervezők már sorsoltak és összeállították a bajnokság táblázatát. A verseny szabályai változatlanok maradtak, annak ellenére, hogy a koronavírus miatti késleltetés és a sorsolás befejezése miatt:

• 16 labdarúgó klub vesz részt a tornán;
  • 30 fordulót rendeznek;
  • minden futballklubnak a bajnokság minden résztvevőjével egyszer otthon, másodszor idegenben kell játszania.

Az alábbi táblázat segít a szurkolóknak és a sportfogadási rajongóknak megtalálni a helyzetüket, és nem hagyni ki a fontos mérkőzéseket.

Ural - CSKA

A mérkőzés kezdete: 16.30 (moszkvai idő szerint)

Dinamo - Krasznodar

A mérkőzés kezdete: 20.00 (moszkvai idő szerint)

• Urál - Tambov

A Bajnokok Ligája és az Európa Liga csoportkörének második fordulója október 27-29