A mi aranyunk

Videó: A mi aranyunk

Videó: Art Arakelyan - Indz Mi Tanjir // NEW SONG // 2022 2024, Április
Anonim

A nők először nyertek több aranyérmet Oroszországnak az olimpián, mint a férfiak.

Vasárnap véget ért a 2016 -os nyári olimpia Rio de Janeiróban. A világ 206 országának sportolói vettek részt rajtuk. Oroszország összességében a negyedik helyen végzett 56 éremmel. A nyári játékokon ez az orosz sportolók részvételének minden 20 éve alatt a legalacsonyabb eredmény, nagyrészt sportolóink doppingbotrány miatti masszív tagadása miatt.

Az orosz olimpikonok 19 aranyérmet hoznak haza, ebből 10 sportoló nő. Oroszország olimpiai játékokon való részvételének teljes 20 éves története során először a nők nyertek több érmet, mint a férfiak!

Ebben a galériában sportolóink, a 2016 -os olimpia aranyérmeseinek fényképei láthatók.